«Ապրիլի 6-15 Անթալիայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը, ամենայն հավանականությամբ, կմասնակցեն հավաքականի երկրորդ համարները: Սակայն չի բացառվում, որ Օլիմպիադայի 1 կամ 2 մասնակիցներ նույնպես կմեկնեն Եվրոպա»,- ասել է Հայաստանի Ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը:
Խաչատրյանի խոսքով` այդ ժամանակ տղամարդկանց հավաքականի հիմնական անդամները կշարունակեն պատրաստվել Օլիմպիական խաղերին Լոնդոնում: Նա հավելել է նաև, որ այն ծանրամարտիկները, ովքեր փետրվարի 22-26 Հայաստանի առաջնությունում լավ ելույթ կունենան և կկարողանան լուրջ քաշ բարձրացնել, կմտնեն Օլիմպիական հավաքականի մեջ:
«Այժմ 64 հայ ծանրամարտիկներ հավաքների են մասնակցում: Տղամարդկանց հավաքականը հավաք է անցկացնում Աբովյանում, կանայք մարզվում են Գյումրիում, իսկ երիտասարդական և պատանեկան հավաքականները` Ծաղկաձորում: Կանանց հավաքականը մարզվում է ամբողջական կազմով և նույնպես պատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանը»,- հավելել է նա:

15 Февраль 2012 - 05:21 AMT
“На чемпионате Европы, который пройдет 6-15 апреля в Анталье, по всей вероятности, выступят вторые номера сборной. Но не исключено, что 1 или 2 участника Олимпиады все же поедут в Европу”, – сказал президент Федерации тяжелой атлетики Армении Самвел Хачатрян.
По словам Хачатряна, в это время основные члены мужской сборной будут продолжать готовиться к Олимпийским играм в Лондоне. Он также добавил, что те штангисты, которые на чемпионате Армении 22-26 февраля выступят хорошо и смогут поднять серьезные килограммы, может быть, и войдут в Олимпийскую сборную.
“Сейчас 64 армянских тяжелоатлета находятся в сборах. Мужская сборная проводит сбор в Абовяне, женщины тренируются в Гюмри, а молодежные и юношеские сборные – в Цахкадзоре. Женская сборная тренируется полным составом и тоже готовится к чемпионату Европы”, – добавил он.