Բրազիլիայի պատգամավորների պալատում ֆուտբոլի 2014 թվականի աշխարհի առաջնության օրենքի վերաբերյալ քվեարկությունը հետաձգվել է: Դժվար թե մինչև մարտի վերջ օրենքը հայտնվի Սենատում, ինչպես ծրագրում էին ՖԻՖԱ-ում:
Բրազիլիայի նախագահ Դիլմա Ռուսսեֆֆը կկարողանա ստորագրել «2014թ աշխարհի առաջնության մասին օրենքը» միայն այն բանից հետո, ինչ այն կհաստատեն երկրի Ազգային կոնգրեսի երկու պալատներն էլ: Նախագահական հանձնաժողովի ղեկավար Ռենան Ֆիլյոն հայտարարել է, որ դեռ պետք է հարթվեն մի շարք հարցեր, մինչև որ օրենքը պատրաստ կլինի քվեարկության:
«Ես քվեարկության նոր ժամկետ չեմ սահմանի, քանի դեռ մենք չենք ավարտել բոլոր բանակցությունները»,-Ֆիլյոյի խոսքը փոխանցում է championat.com-ը:

Голосование в палате депутатов Бразилии по принятию закона о чемпионате мира по футболу 2014 года было перенесено. Теперь закон вряд ли попадет в Сенат к концу марта, как планировали в ФИФА.
Президент Бразилии Дилма Руссефф сможет подписать "Закон о чемпионате мира – 2014" лишь после того, как его одобрят обе палаты Национального конгресса страны. Глава президентской комиссии Ренан Фильо заявил, что еще предстоит уладить ряд вопросов, прежде чем закон будет готов к голосованию.
"Я не назначу новую дату голосования, пока мы не завершим все переговоры", – слова Фильо передает championat.com.