18 Փետրվար 2012 - 12:50 AMT
ԱՄՆ-ն առաջիկա տարում ևս կօժանդակի խաղաղությանը, կայունությանը, ժողովրդավարությանը, մարդու իրավունքներին և զարգացմանը Կովկասում: Այդ մասին «FY 2013 Կոնգրեսի միջազգային հարաբերություններն ու բյուջետային հաստատումները» նիստում հայտնել է ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը, հաղորդում է APA-ն:
«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ Միացյալ Նահանգներն աշխատում են Մինսկի խմբից գործընկերների հետ համատեղ»,- հավելել է պետքարտուղարը:
Անդրադառնալով հայ-թուրքական հարաբերություններին` Քլինթոնը նկատել է, որ ԱՄՆ-ն շարունակում է մնալ Թուրքիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների բարելավման կողմնակիցը:

18 Февраль 2012 - 12:50 AMT
США и в будущем году будут поддерживать мир, стабильность, демократию, права человека и развитие на Кавказе. Об этом на заседании “FY 2013 Международные отношения и бюджетные подтверждения Конгресса”, заявила госсекретарь США Хиллари Клинтон, сообщает APA.
“В направлении решения нагорно-карабахского конфликта Соединенные Штаты работают совместно с партнерами из Минской группы”, – добавила госсекретарь.
Коснувшись армяно-турецких отношений, Клинтон заметила, что США остаются сторонниками улучшения отношений между Турцией и Арменией.