23 Փետրվար 2012 - 13:38 AMT
Ամռանը Իրանի շուրջ կարող է երրորդ համաշխարհային պատերազմ ծավալվել: Այդ մասին հայտնել է ՌԼԴԿ ղեկավար Վլադիմիր Ժիրինովսկին` ելույթ ունենալով այսօր Մոսկվայում կայացած հանրահավաքի ժամանակի: Նրա խոսքով, հենց որ Սիրիային կոտրեն, ամռանը հարված կհասցնեն Իրանին:
Ինչպես նշել է Ժիրինովսկին, դրանից կօգտվի Ադրբեջանը, որպեսզի կրկին զավթի Լեռնային Ղարաբաղը:
«Հայաստանը դեմ կկանգնի, Թուրքիան` Ադրբեջանի կողմից: Ահա այդպես 2012թ. ամռանը մեր երկրին կարող են պատերազմի մեջ ներքաշել»,- հայտնել է Ժիրինովսկին:
Ռուսաստանին հարկավոր կլինի պաշտպանել հարավային սահմանը, գտնում է ՌԼԴԿ առաջնորդը, ուստի Ռուսաստանի նախագահի երդմնակալության արարողությունը պետք է անցկացնել ոչ թե մայիսին, այլ ապրիլին, որովհետև զինված հակամարտությունը կարող է հենց այդ ժամանակ սկսվել, հաղորդում են ռուսական լրատվամիջոցները:

Летом может начаться третья мировая война вокруг Ирана. Об этом заявил лидер ЛДПР Владимир Жириновский , выступая сегодня на митинге в Москве. По его словам, как только сомнут Сирию, летом будет нанесен удар по Ирану.
Как отметил Жириновский, этим воспользуется Азербайджан, чтобы захватить снова Нагорный Карабах.
«Армения выступит против, Турция – на стороне Азербайджана. Вот так могут нашу страну летом 2012 года втянуть в войну», – заявил Жириновский.
России необходимо будет защищать южные рубежи, считает лидер ЛДПР, поэтому провести инаугурацию президента России надо не в мае, а в апреле, потому что вооруженный конфликт может начаться именно в это время, сообщают российские СМИ.