27 Փետրվար 2012 - 12:14 AMT
Երևանում ավարտվել է տղամարդկանց շարքում Հայաստանի ծանրամարտի առաջնությունը: Մինչև 77կգ քաշային կարգում հաղթել է Վանիկ Ավետիսյանը, մինչև 85կգ՝ մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի չեմպիոն և ամառային ունիվերսիադայի ոսկե մեդալակիր Աղասի Աղասյանը:
Մրցաշարի վերջին օրը ելույթ են ունեցել մինչև 95 կգ, 100 կգ և +105 կգ քաշային կարգերում հանդես եկող ծանրորդները: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի Ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Փաշիկ Ալավերդյանը, չեմպիոններ են դարձել Վահրամ Գևորգյանը, Վարդան Դավթյանը և օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Գոռ Մինասյանը:
Առաջնությունից հետո Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը կսկսի պատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի կունենա ապրիլի 6-16-ն Անթալիայում:

27 Февраль 2012 - 12:14 AMT
В Ереване завершился чемпионат Армении по тяжелой атлетике среди мужчин. В весовой категории до 77 кг чемпионом страны стал Ваник Аветисян, а до 85 кг – чемпион Европы до 23 лет и золотой медалист летней Универсиады Агаси Агасян.
В последний день турнира на помост вышли штангисты в весовых категориях до 95 кг, 105 кг и +105 кг. Как корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал генеральный секретарь Федерации тяжелой атлетики Армении Пашик Алавердян, чемпионами стали Ваграм Геворгян, Вардан Давтян и серебряный призер юношеских Олимпийских игр Гор Минасян.
После чемпионата мужская сборная Армении начнет готовиться к чемпионату Европы, который пройдет 6-16 апреля в Анталье.