28 Փետրվար 2012 - 12:42 AMT
Փետրվարի 24-26-ը կայացած ձմեռային պայմաններում արտաճանապարհային մեքենաների վարման «Բակուրիանի 2012» միջազգային մրցույթին Հայաստանի մասնակիցները հաղթանակներով են վերադարձել, տեղեկացնում են ԱրմենՏելի մամլո ծառայությունից։
Բակուրիանիում Jeep-Trial դասի ավտոմոբիլային մրցումներն անցկացվեցին Standart, Extreme և Monster անվանակարգերում: Standart անվանակարգում առաջին տեղը գրավեց Գարի Գասպարյանը, ով հանդես եկավ Mitsubishi Pajero 3 մեքենայով: Extreme դասում լավագույն վարորդը Հայաստանից Լյուդվիգ Երմազյանն էր, ով այս մրցույթին մասնակցեց Jeep Wrangler մակնիշի մեքենայով` 24 թիմերի մեջ գրավելով չորրորդ տեղը: Մնացած բոլոր մրցանակային տեղերը գրավեցին Վրաստանի թիմերը: Ընդհանուր առմամբ մրցույթին մասնակցեց 38 թիմ Հայաստանից, Ավստրիաից, Ադրբեջանից, Վրաստանից և Թուրքիայից: Հայաստանյան թիմերը մասնակցեցին այս մրցույթին էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի և «ԱրմենՏել» (ապրանքանիշը Beeline) ընկերության աջակցության շնորհիվ:

С 24 по 26 февраля состоялось Международное первенство “Бакуриани 2012” по управлению внедорожниками в зимних условиях, сообщают в пресс-службе компании “АрменТел”. В грузинском Бакуриани с участием 8 экипажей, представляющих Армению, было проведено соревнование класса Jeep-Trial в трех категориях: Standart, Extreme и Monster.
Победителем и обладателем первого места в категории Standart из 12 экипажей стал пилот из Армении – Гари Гаспарян, выступивший на автомобиле Mitsubishi Pajero 3. В категории Extreme лучшим пилотом из Армении стал Людвиг Ермазян на внедорожнике Jeep Wrangler. Он показал четвертый результат среди 24 экипажей, принявших участие в этой спортивной дисциплине. Все остальные призовые места в рамках чемпионата заняли экипажи из Грузии.
В общей сложности в международном чемпионате были заявлены 38 экипажей из Армении, Австрии, Азербайджана, Грузии и Турции. Экипажи из Армении приняли участие в первенстве при поддержке Ассоциации экстремального спорта Армении “Адреналин” и компании “АрменТел”.