1 Մարտ 2012 - 14:01 AMT
Հինգշաբթի Մոսկվայում սպանված Իրինա Զիրոյանը «Օրեխովոյի» հանցավոր խմբակցության առաջնորդներից մեկի` Գևորգ Զիրոյանի այրին էր, ով զոհվել էր 2003թ, հայտնում է օրինապահ մարմինների աղբյուրը:
«Ամուսնուց նրան պատկառելի ունեցվածք էր մնացել, այդ թվում` զանազան ընկերությունների մասնաբաժիններ»,-հայտնել է «Ինտերֆաքսի» աղբյուրը: Սակայն Զիրոյանի նախկին «կողմնակիցները» «նրա մահվանից հետո մնացած գումարը համարում էին խմբակցության սեփականությունը և կնոջից կորզում էին այն»:
«Նախորդ տարի հարձակում էր գործվել նրա խանութներից մեկի վրա, որի ընթացքում հանցագործները կրակել էին Զիրոյանի որդու վրա: Այդ հանցագործությունը բացահայտվել էր, անմիջական մարդասպանը դատապարտվել է 18 տարի ազատազրկման»,-ասել է աղբյուրը:
Իրինա Զիրոյանը սպանվել է հինգշաբթի` մարտի 1-ին, Մոսկվայի հարավում գտնվող «Տանուկա» ռեստորանի մոտ:
«Այս սպանությունը պատվիրված է. մարդասապնները հսկիչ կրակոց են արձակել զոհի գլխին, ինչից հետո հեռացել են ավտոմեքենայով, որի մակնիշը ճշտվում է »,-ասում է աղբյուրը:

1 Март 2012 - 14:01 AMT
Убитая в четверг в Москве ресторатор Ирина Зироян была вдовой одного из лидеров так называемой «ореховской» преступной группировки Геворга Зирояна, погибшего в 2003 году, сообщил источник в правоохранительных органах.
«От мужа ей осталось весьма солидное наследство, в том числе, доли в различных предприятиях», – сказал источник «Интерфакса». Однако, по его словам, бывшие «соратники» Зирояна «считали это собственностью группировки и вымогали у женщины деньги».
«В прошлом году на один из ее магазинов был совершен налет, в ходе которого бандиты застрелили сына Зироян. Это преступление было раскрыто, непосредственный убийца осужден на 18 лет заключения», – сказал источник.
Ирина Зироян была убита в четверг, 1 марта у ресторана «Тануки» на юге Москвы.
«Это преступление носит заказной характер, киллеры сделали контрольный выстрел в голову жертвы, после чего скрылись на автомобиле, его марка сейчас устанавливается», – сказал источник.