14 Մարտ 2012 - 05:17 AMT
Բելգրադում հունա-հռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանի հավաքականը` օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանի գլխավորությամբ, երեք մեդալ է նվաճել և թիմային ցուցանիշով զբաղեցրել 5-րդ հորիզոնականը: Եվրոպայի չեմպիոն է դարձել Արթուր Ալեքսանյանը, իսկ Արսեն Ջուլֆալակյանը և Յուրի Պատրիկեևը նվաճել են բրոնզե մեդալներ:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Ջուլֆալակյանն ասել է, որ իր մարզիկը և որդին` Արսեն Ջուլֆալակյանը, լավ մարզավիճակում էր և գեղեցիկ մենամարտեր է ներկայացրել: «Միակ պարտությունը նա կրել է աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Ռոման Վլասովից: Սակայն կարող եմ ասել, որ այս մենամարտում Արսենը շատ ավելի լավ տեսք ուներ, թեև տակտիկական սխալ է թույլ տվել, ինչը և որոշիչ դեր է խաղացել»,- ասել է հավաքականի գլխավոր մարզիչը:
Ջուլֆալակյանը գոհ է Պատրիկեևի ելույթից` անկախ նվաճված մեդալից: «Նա զիջել է թուրք ըմբիշ Ռիզա Կայալպին, ով երիտասարդ և առաջադեմ մարզիկ է»,-ընդգծել է մարզիչը:

14 Март 2012 - 05:17 AMT
На чемпионате Европы по греко-римской борьбе в Белграде сборная Армении во главе с Олимпийским чемпионом Левоном Джулфалакяном завоевала три медали и в общекомандном зачете заняла пятое место. Чемпионом Европы стал Артур Алексанян (в/к 96), а Арсен Джулфалакян (в/к 74) и Юрий Патрикеев (в/к 120) завоевали бронзовые медали.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Джулфалакян сказал, что его подопечный и сын Арсен Джулфалакян находился в хорошей форме и показал красивые поединки. “Единственное поражение он потерпел от чемпиона мира и Европы Романа Власова. Но могу сказать, что в этой встрече Арсен выглядел намного лучше, но допустил тактическую ошибку, что и стало решающим”, – сказал главный тренер сборной.
Джулфалакян доволен выступлением Патрикеева вне зависимости от завоеванной медали, поскольку борец показал свою готовность. “Он уступил турецкому борцу Ризе Кайалпу, который молодой и прогрессирующий спортсмен”, – отметил наставник.