Ռուսաստանի ֆուտբոլի առաջնությունում «Կուբանի» կազմում դեբյուտային գոլից հետո Հայաստանի ընտրանու կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելլին ասել է, որ իր դեբյուտը հոյակապ է ստացվել. «Այդ մասին կարելի էր միայն երազել: Թիմը հաղթեց, իսկ ես գոլ իրացրեցի»:
«Կուբանը» 1:0 հաշվով հաղթանակ է տարել «Ռուբինի» հանդեպ և 54 միավորով 8-րդ տեղում է: Պիզելլին ասել է, որ իրենք հանգամանորեն պատրաստվել էին այդ հանդիպմանը: «Ամբողջ շաբաթվա ընթացքում վերլուծում էինք մրցակցի խաղը, ուսումնասիրում նրա ուժեղ և թույլ կողմերը: Իսկ ինքնին խաղի ժամանակ լիովին տրվել էինք խաղին: Նախապատրաստությունն ու ինքնանվիրումը մեր հաջողության գլխավոր գործոններն էին»,- ասել է ֆուտբոլիստը, հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Նա խոստովանել է նաև, որ այդ հանդիպմանը երկրպագուներն ուղղակի հոյակապ էին. «Ես դա ամենայն անկեղծությամբ եմ ասում: Ես երջանիկ եմ խաղալ նման աջակցությամբ»:

19 Март 2012 - 06:41 AMT
После дебютного гола в чемпионате России в составе “Кубани” армянский полузащитник Маркос Пизелли сказал, что дебют у него получился великолепным: “Об этом можно было только мечтать. Команда победила, а я забил мяч”.
“Кубань” со счетом 1:0 одержала победу над “Рубином” и с 54 очками занимает 8 место. Пизелли сказал, что они очень тщательно готовились к этому матчу. “Всю неделю разбирали игру соперника, изучали их слабые и сильные стороны. А во время самого матча полностью отдавались игре. Подготовка и самоотдача – вот главные факторы нашего успеха”,- слова футболиста передает официальный сайт клуба.
Он так же признался, что в этом матче болельщики были просто великолепны: “Я это говорю абсолютно искренне. Их вклад в сегодняшнюю победу огромен. Я счастлив играть при такой поддержке”.