22 Մարտ 2012 - 11:55 AMT
ՖԻՖԱ-ի նախագահ Յոզեֆ Բլատտերը խոստացել է, որ միջազգային ֆուտբոլային ասոցիացիան ապահաովագրելու է ֆուտբոլիստներին` ազգային հավաքականների կազմում հանդես գալիս: Այս նորամուծությունը կհաստատվի մայիսին:
Հունվարի ՈւԵՖԱ-ն հաղորդել էր, որ ակումբներին ապահովագրություն է տրամադրելու EURO-2012-ի ընթացքում վնասվածքներ ստանալու դեպքում: Այս գաղափարի հաստատմամբ զբաղվել է եվրոպական ակումբների ասոցիացիան:
Բլատտերը հաղորդել է, որ ապահովագրության նոր կարգը գործելու է 2014թ Աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլի մեկնարկի հետ : ՖԻՖԱ-ն կառաջարկի ակումբների և ազգային ֆեդերացիաների ֆուտբոլիստների լիարժեք ապահովագրություն` բոլոր պաշտոնական միջազգային հանդիպումների ընթացքում:

Президент ФИФА Йозеф Блаттер пообещал, что международная футбольная федерация будет страховать игроков во время выступления за национальные сборные. Данное нововведение будет утверждено в мае.
В январе УЕФА сообщил, что будет предоставлять клубам страховки в случае травм игроков на предстоящем EURO-2012. Лоббированием этой идеи занималась Ассоциация европейских клубов.
Блаттер сообщил, что новый страховой полис будет действовать с началом отборочного цикла чемпионата мира 2014 года. ФИФА предложит полную страховку игроков для клубов и национальных федераций на все официальные международные матчи.