Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 17-ին ստորագրել է հրամանագիր` արցախահայության ազգային-ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության պետական հանձնաժողով ստեղծելու մասին:
Համաձայն հրամանագրի` հաստատվել է հանձնաժողովի անհատական կազմը` Ազգային ժողովի խոսնակ Աշոտ Ղուլյանի նախագահությամբ, որը երկշաբաթյա ժամկետում կքննարկի ու հաստատի տոնական միջոցառումների համալիր ծրագիրը։
Նույն օրը Բակո Սահակյանը ստորագրել է մեկ այլ հրամանագիր, համաձայն որի` փոփոխություն է կատարվել «Պատիժը կրելուց պայմանական վաղաժամկետ ազատելու, պատժի չկրած մասն ավելի մեղմ պատժատեսակով փոխարինելու հարցերով անկախ հանձնաժողովի կազմավորման եւ գործունեության կարգը սահմանելու մասին» հրամանագրում, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

17 Декабрь 2012 - 14:44 AMT
В НКР будет создана госкомиссия по празднованию 25-летней годовщины арцахской национально-освободительной борьбы
17 декабря президент Бако Саакян подписал указ о создании государственной комиссии по празднованию 25-летней годовщины арцахской национально-освободительной борьбы – карабахского движения.
Согласно указу, утвержден состав комиссии под председательством спикера Национального собрания Ашота Гуляна, которая в двухнедельный срок обсудит и утвердит комплексную программу праздничных мероприятий.
В тот же день Бако Саакян подписал другой указ, согласно которому было внесено изменение в указ “О формировании и утверждении порядка деятельности независимой комиссии по вопросам условно-досрочного освобождения от несения наказания, замены части не понесенного наказания его более мягкой формой”.