16 Հունիս 2016 - 05:29 AMT
Հունիսի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև ԴՇԿ տիպի գնդացիրներ և դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունիսի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր: Հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից խախտվել է հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից:

16 Июнь 2016 - 05:46 AMT
В ночь с 15-го на 16-е июня оперативная обстановка на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС сохранялась относительно спокойная.
Азербайджан нарушал режим прекращения огня, применяя, в основном, стрелковое оружие. В некоторых районах азербайджанские ВС использовали пулеметы ДШК и снайперские винтовки.
Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики продолжает сохранять контроль на передовой линии и уверенно исполнять военную службу, сообщает пресс-служба АО НКР.
В ночь с 14-го на 15-е июня на линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана сохранялось относительно спокойная обстановка.Азербайджан нарушал режим прекращения огня, применяя стрелковое оружие и снайперские винтовки.