Դանիայի Օրհուս քաղաքում տեղի է ունեցել երիտասարդական հավաքականների 2011թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի վիճակահանությունը, որի արդյունքում Հայաստանը հայտնվել է նույն խմբում թուրքերի, շվեյցարացիների, իռլանդացիների, վրացիների ու էստոնացիների հետ:
Ընտրական փուլի խաղերի օրացույցը դեռեւս չի կազմվել: Սակայն արդեն հայտնի է, որ առաջին հանդիպումները նախատեսվում են 2009թ. մարտի 28-29-ին, իսկ եզրափակիչ հանդիպումները տեղի կունենան 2010 թվականի սեպտեմբերի 7-ին:
Նշենք, որ Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն արդեն հանդիպել է Թուրքիայի թիմի հետ 2009թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլում: Իր դաշտում կայացած հանդիպմանը, որն անցավ այդ երկրների ազգային հավաքականների նախօրեին, տանուլ տալով նվազագույն հաշվով, հայկական թիմը կարողացավ փոխել հանդիպման ելքն իր օգտին, երկու գնդակ խփելով խաղի ավարտին: Պատասխան խաղում Թուրքիան կարողացավ ռեվանշ վերցնել` չորս անպատասխան գնդակ խփելով մեր թիմի դարպասներին:

В датском городе Орхус состоялась жеребьевка отборочного раунда чемпионата Европы-2011 среди молодежных сборных, которая свела команду Армении в одной группе с турками, швейцарцами, ирландцами, грузинами и эстонцами.
Календарь игр отборочного цикла пока не составлен. Но уже известно, что первые встречи запланированы на 28-29 марта 2009 года, а заключительные поединки пройдут 7 сентября 2010 года.
Отметим, что молодежная сборная Армении уже встречалась с командой Турции в отборочном раунде ЧЕ-2009. В домашней встрече, которая прошла в преддверии матча национальных сборных этих же стран, армянская дружина, проигрывая по ходу встречи с минимальным счетом, сумела изменить исход встречи в свою пользу, забив два мяча под самый занавес матча. В ответной игре Турция сумела взять реванш, забив армянской команде четыре безответных мяча.