22 Հուլիս 2025 - 10:06 AMT
Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարության միգրացիոն վարչության աշխատակիցները արտաքսել են 25 օտարերկրացու, այդ թվում նաև ՀՀ քաղաքացիների։ Այդ մասին հայտնել է գերատեսչության մամուլի ծառայությունը։
ՆԳՆ տվյալներով՝ վերջին օրերին իրականացված միջոցառումների արդյունքում արտաքսվել են Ադրբեջանի, Հայաստանի, Եգիպտոսի, Հնդկաստանի, Հորդանանի, Իրանի, Նիգերիայի, Չինաստանի, Պակիստանի, Ռուսաստանի և Թուրքիայի քաղաքացիներ։ Արտաքսված անձանց արգելվել է կրկին մուտք գործել հանրապետության տարածք, գրում է ՏԱՍՍ–ը։
Վերջին ամիսներին Վրաստանում ակտիվացել է ապօրինի միգրացիայի դեմ պայքարը։ Երկրի խորհրդարանը խստացրել է միգրացիոն օրենսդրությունը՝ պարզեցնելով արտաքսման և միգրանտների խուզարկման ընթացակարգերը։

Сотрудники миграционного департамента Министерства внутренних дел Грузии осуществили депортацию 25 иностранных граждан, среди которых находились и россияне. Об этом сообщила пресс-служба ведомства.
Согласно информации МВД, в результате проведенных за последние дни мероприятий были высланы граждане одиннадцати государств — Азербайджана, Армении, Египта, Индии, Иордании, Ирана, Нигерии, Китая, Пакистана, России и Турции. Всем депортированным запрещено повторно въезжать на территорию республики, сообщает ТАСС.
В последние месяцы в Грузии наблюдается активизация мер по борьбе с нелегальной миграцией. Парламент страны принял решение о введении более строгих норм миграционного законодательства, в том числе об упрощении процедур выдворения и проведения обысков в отношении мигрантов. Министерство внутренних дел Грузии регулярно, на ежемесячной основе, отчитывается о десятках случаев депортации иностранных граждан.