16 Սեպտեմբեր 2025 - 06:15 AMT
Ազատ ոճի ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը դարձել է Խորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում անցկացվող աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր:
57 կգ քաշային կարգի բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում Եվրոպայի քառակի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանն ուժերը չափել է Մեքսիկայի ներկայացուցիչ Ռոման Բրավո Յանգի հետ ու տարել հաղթանակ 7:4 հաշվով, հայտնում է Արմենպրեսը։
Արսեն Հարությունյանն բրոնզե մեդալ է նվաճել նաև 2021, 2022 և 2023 թվականների աշխարհի առաջնություններում:
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականը ընթացիկ առաջնության շրջանակում կարողացել է բերել միայն մեկ մեդալ, որը հենց Արսեն Հարությունյանի ձեռքբերումն է:

16 Сентябрь 2025 - 07:22 AMT
Борец вольного стиля Арсен Арутюнян стал бронзовым призером чемпионата мира по борьбе, который проходит в столице Хорватии – Загребе.
В поединке за бронзовую медаль в весовой категории до 57 кг четырёхкратный чемпион Европы Арсен Арутюнян одержал победу над представителем Мексики Романом Браво Янгом со счётом 7:4, сообщает «Арменпресс».
Для Арутюняна это уже четвёртая бронза на чемпионатах мира. Ранее он поднимался на третью ступень пьедестала в 2021, 2022 и 2023 годах.
На данный момент эта награда остаётся единственной медалью для сборной Армении по вольной борьбе на текущем первенстве.