ԿԳՄՍ նախարարի նախկին տեղակալ Կարեն Գիլոյանը դարձել է «Ուրարտու» բասկետբոլային ակումբի նախագահ: Այդ մասին հայտնել է ակումբի մամուլի ծառայությունը:
Կարեն Գիլոյանի ղեկավարությամբ ակումբը պատրաստվում է նոր շնչով և մոտեցումներով ներկայանալ նոյեմբերին մեկնարկելիք Հայաստանի Ա լիգայի առաջնությանը։
«Մեր նպատակն է վերադարձնել «Ուրարտու»-ի երբեմնի բարձր դիրքն ու հեղինակությունը, ձևավորել մրցունակ թիմ՝ երկրպագուների համար ապահովելով դիտարժան բասկետբոլ: Վստահ եմ՝ միասին կարող ենք հասնել նոր հաջողությունների», – նշել է Կարեն Գիլոյանը։
Ակումբի կազմն ու մարզչական շտաբը կհրապարակվեն առաջիկա օրերին։
2018–ին Գիլոյանը եղել է բասկետբոլի Եվրասիական լիգայի հիմնադիր խորհրդի նախաձեռնող խմբի անդամ և ընտրվել է լիգայի նախագահ:

Бывший заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Карен Гилоян стал президентом баскетбольного клуба «Урарту», сообщает пресс-служба клуба.
Под руководством Гилояна клуб готовится с новыми идеями и подходами к стартующему в ноябре чемпионату Армении в лиге А.
«Наша цель — вернуть «Урарту» былые позиции и авторитет, сформировать конкурентоспособную команду и подарить болельщикам зрелищный баскетбол. Уверен, что вместе мы добьемся новых успехов», – заявил Гилоян.
Состав команды и тренерский штаб будут объявлены в ближайшие дни.
В 2018 году Гилоян был членом инициативной группы по созданию Евразийской баскетбольной лиги и был избран ее президентом.