1 Հոկտեմբեր 2009 - 17:45 AMT
Կանանց մրցաշարին մասնակցում է ընդամենը 2 թիմ` «Արցախն» ու «Վանաձորը»: Ուստի, առաջնության երկու ուղեգրի փոխարեն խաղարկվել է միայն մեկը: Հաղթեցին Արցախի հանդբոլիստուհիները:
Տղամարդկանց մոտ չորս թիմ էր մրցում` «Շենգավիթը», «Արցախը», «Գեղարքունիքը» եւ «Վանաձորը»: Հենց այսպիսին է թիմերի դասավորությունը մրցաշարային աղյուսակում` զոնալ մրցաշարից հետո: Բարձրագույն դիվիզիոնի ուղեգրեր ստացան շենգավիթցիները:
Հավելենք, որ բարձրագույն լիգայում զոնալ մրցաշարի հաղթողներին կմիանան եւս երեքական թիմեր: Տղամարդկանց մոտ` «ՖԻՄԱ», «ԵՊՀ», «Վանաձոր», կանանց մոտ` «ՖԻՄԱ», «Շենգավիթ», «Գյումրի»:

1 Октябрь 2009 - 17:45 AMT
В женском турнире приняло участие всего две команды – «Арцах» и «Ванадзор». Поэтому вместо двух путевок в чемпионат республики была разыграна лишь одна. В очной встрече победу одержали гандболистки Арцаха.
У мужчин состязались четыре команды – «Шенгавит», «Арцах», «Гегаркуник» и «Ванадзор». Именно в таком порядке эти коллективы расположились в турнирной таблице по итогам Зонального турнира. Путевку в высший дивизион получили шенгавитцы.
Добавим, что в высшей лиге к победителям зонального турнира присоединятся еще по три гандбольных коллектива. У мужчин – «ФИМА», «ЕрГУ», «Ванадзор», у женщин – «ФИМА», «Шенгавит», «Гюмри».