Հայաստանի ԲԿՄԱ-ում (Բանակի կենտրոնական մարզական ակումբում) ծառայում են հայտնի մարզիկներ, այդ թվում 2010թ. աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մրցանակակիր, ծանրորդ Տիգրան Մարտիրոսյանը, երիտասարդների շրջանում հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը, ծանրորդ Նորայր Վարդանյանը, ըմբիշ Արամ Ջուլֆալակյանը, շախմատիստներ՝ Հայաստանի չեմպիոն Ավետիք Գրիգորյանը, միջազգային մրցաշարերի հաղթող Հրանտ Մելքումյանը, 2010թ. ՌԴ Գավաթի գավաթակիր Զավեն Անդրիասյանը, ֆուտբոլիստներ Վալտեր Պողոսյանը, Խորեն Մանուչարյանը և այլոք:
Ըստ ԲԿՄԱ-ի մարզական հարցերի գծով պետի տեղակալ, փոխգնդապետ Արմեն Հովհաննիսյանի, ամեն տարի կազմվում է ժամկետային զինծառայություն անցնող լավագույն մարզիկների տասնյակը, 2010թ. առաջին հորիզոնականում է Արթուր Ալեքսանյանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Ալեքսանյանն ասել է, որ ծառայության շնորհիվ նա առավել կարգապահ ու նպատակասլաց է դարձել: «Բանակի շնորհիվ ես ընկերացա մյուս մարզիկների հետ և ինձ դուր է գալիս այն մթնոլորտը, որը տիրում է մարզական վաշտում»,-ասել է Ալեքսանյանը:
Հունվարի 30-ին ըմբիշը կմասնակցի Հայաստանի առաջնությանը, որն իր համար մեծահասակների շրջանում առաջին առաջնությունն է լինելու: Այնուհետև նա հանդես կգա Եվրոպայի և աշխարհի առաջնություններում: «Բոլոր զինվորներին մաղթում եմ հաջողություն, բարձր մարտական ոգի ու առողջություն, իսկ մեր երկիրը թող միշտ խաղաղ լինի»:

28 Январь 2011 - 11:55 AMT
Чемпион мира по греко-римской борьбе признан лучшим спортсменом 2010 года среди солдатов-срочников Армении
В ЦСКА (Центральный спортивный клуб армии) Армении служат известные армянские спортсмены, в том числе чемпион мира и Европы 2010 года, бронзовый призер Олимпийских игр штангист Тигран Мартиросян, чемпион мира среди молодежи, греко-римский борец Артур Алексанян, штангист Норайр Варданян, борец Арам Джулфалакян, шахматисты чемпион Армении Аветик Григорян, победитель разных международных турниров Грант Мелкумян, обладатель Кубка России 2010 года Завен Андриасян, футболисты Вальтер Погосян, Хорен Манучарян и другие.
По словам заместителя начальника ЦСКА по спортивным делам, подполковника Армена Оганнисяна, каждый год определяется десятка лучших спортсменов среди срочников, и в 2010 году первое место занял Артур Алексанян.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Алексанян сказал, что благодаря службе он стал более дисциплинированным и целеустремленным. “Благодаря армии я стал дружить со многими другими спортсменами и мне нравится та атмосфера, которая есть в спортивной роте”, – сказал Алексанян.
Борец 30 января примет участие в чемпионате Армении, который для него первый чемпионат среди взрослых. Затем ему предстоит выступить на чемпионатах мира и Европы среди взрослых и молодежи. Напоследок молодой спортсмен высказал свои пожелания: “Всем солдатам желаю успехов, военного духа и здоровья, а в нашей стране пусть всегда царит мир”.