25 Փետրվար 2011 - 14:05 AMT
Փետրվարի 25-ին երևանի Օլիմպիական ռեզերվի պետական սպորտդպրոցում մեկնարկեց Հայաստանի ծանրամարտի առաջնությունը:
Հայտնի դարձան Հայաստանի ծանրամարտի բոլոր քաշային կարգերի չեմպիոնուհիները: Մինչև 48 կգ քաշային կարգում բոլորից ուժեղ էր Մարգարիտա Ղազարյանը, 53 կգ-ում` Իզաբելա Յայլյանը:
Էլեն Գրիգորյանն ու Քրիստինե Պետրոսյանը լավագույն արդյունքը ցույց տվեցին համապատասխանաբար մինչև 58 և 63 կգ քաշային կարգերում:
69 կգ ք/կ իրեն հավասարը ճուներ Եվրոպայի և աշխարհի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը, իսկ Եվրոպայի չեմպիոն և աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Մելինե Դալուզյանը ոսկե մեդալ նվաճեց մինչև 75 կգ քաշային կարգում: Նաիրա Հարությունյանը Հայաստանի չեմպիոն դարձավ +75 կգ քաշային կարգում, այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց Ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Փաշիկ Ալավերդյանը:
Առաջին մրցաշարային օրը ելույթ ունեցան նաև մինչև 56 կգ քաշային կարգի տղամարդիկ, չեմպիոն ճանաչվեց Ժորժ Եղիկյանը:

25 Февраль 2011 - 14:05 AMT
25 февраля в ереванском государственном спортивном колледже Олимпийского резерва стартовал чемпионат Армении по тяжелой атлетике.
Стали известны имена чемпионок Армении во всех весовых категориях. В весовой категории до 48 кг сильнее всех оказалась Маргарита Казарян, в 53 кг – Изабела Яйлян.
Элен Григорян и Кристине Петросян показали лучшие результаты, соответственно, в весовых категориях до 58 и 63 кг.
В в/к 69 не имела себе равных чемпионка Европы и мира Назик Авдалян, а чемпионка Европы и бронзовый призер чемпионата мира Мелине Далузян завоевала золотую медаль в весовой категории до 75 кг. Наира Арутюнян стала чемпионкой Армении в в/к +75, об этом корреспонденту PanARMENAIN.Net сообщил генеральный секретарь Федерации тяжелой атлетики Пашик Алавердян.
В первый турнирный день один комплект медалей разыграли и мужчины, сильнее всех оказался Жорж Егикян (в/к 56).