Պորտո Կարասում շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության վերջին 9-րդ տուրում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը կմրցի Գերմանիայի հետ:
Այս հավաքականների պայքարում կորոշվի առաջնության հաղթողը, հանդիպումը կարևոր է երկու թիմերի համար: Լևոն Արոնյանը առաջին խաղատախտակի վրա խաղալու է Արկադի Նայդիչի հետ, Սերգեյ Մովսիսյանը՝ Գեորգ Մեյերի հետ: Վլադիմիր Հակոբյանը կփորձի իր ուժերը Դանիել Ֆրիդմանի հետ, իսկ Գաբրիել Սարգսյանը՝ Յան Գուստաֆսոնի հետ:
Հայատանն իր ակտիվում ունի 21 միավոր և գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը, Գերմանիան հետ է մնում 1 միավորով՝ զբաղեցնելով 2-րդ տեղը:

В последнем-9 туре командного чемпионата Европы по шахматам в Порто Каррасе мужская сборная Армении сыграет против Германии.
Эти сборные между собой решат победителя чемпионата, встреча очень важна для обеих команд. Левон Аронян на первой доске сыграет против Аркадия Найдича, Сергей Мовсисян противостоит Георгу Мейеру. Владимир Акопян померится силами с Даниелем Фридманом, а Габриель Саркисян встретится с Яном Густафссоном.
Армения в своем активе имеет 21 очков и возглавляет турнирную таблицу, а Германия отстает лишь на одно очко и на 2 месте.