19 Հունվար 2012 - 07:54 AMT
Ռուսաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Գրիգորի Կարասինը հունվարի 17 Վաշինգտոնում ԱՄՆ պետքարտուղարի եվրոպական հարցերով տեղակալ Ֆիլիպ Գորդոնիհետ քննարկել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր:
Հանդիպման ընթացքում Կարասինն ու Գորդոնը անդրադարձել են ղարաբաղյան և մերձդնեստրյան հակամարտությունների կարգավորման առաջխաղացման հեռանկարներին:
Քննարկվել են նաև ընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող Ռուսաստանի և ԱՄՆ հարաբերությունները Բելառուսի, Ուկրաինայի, Մոլդովայի և Անդրկովկասի պետությունների հետ, ասվում է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրությունում:
Հունվարի 23-ին Սոչիում կկայանա Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների եռակողմ հանդիպումը, որի ընթացքում կքննարկվեն ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր:

Заместитель главы МИД России Григорий Карасин 17 января обсудил в Вашингтоне с заместителем госсекретаря США по европейским делам Филлипом Гордоном вопросы урегулирования конфликта вокруг Нагорного Карабаха.
В ходе встречи Карасина и Гордона были затронуты перспективы продвижения урегулирования в Нагорном Карабахе и Приднестровье.
Обсуждались также представляющие взаимный интерес вопросы отношений России и США с Белоруссией, Украиной, Молдавией и государствами Закавказья, говорится в сообщении МИД РФ.
23 января в Сочи состоится очередная встреча президентов Армении, России и Азербайджана Сержа Саргсяна, Дмитрия Медведева и Ильхама Алиева по урегулированию карабахского конфликта.