22 Փետրվար 2012 - 06:24 AMT
Անթալիայի «Մարդան» մարզադաշտում Դոնեցկի «Շախտյորը» ընկերական խաղ է անցկացրել Մախաչկալայի «Անժիի» դեմ: Խաղն ավարտվել է 3:1 հաշվով` հօգուտ «Շախտյորի»: «Շախտյորի» առաջին գոլի հեղինակը 12-րդ րոպեին դարձել հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը:
Խաղից հետո Մխիթարյանն ասել է, որ իր համար ամենակարևորը այն է, որ գոլ է խփել, ինչը արդեն մի քանի խաղ շարունակ չէր կարողանում անել դա. «Հուսով եմ, որ սև գիծը արդե ետևում է»:
«Մենք լավ էինք խաղում, չնայած որ նախաձեռնությունը երկրորդ խաղակեսում մրցակցի մոտ էր, զգացվում էր մի փոքր հոգնածություն: Բայց արդեն հավաքի ավարտն է, մենք լավ էինք աշխատում, ցույց էինք տալիս մեր բնավորությունը և կարողացանք վերջին խաղում հաղթանակ տանել»,-կիսապաշտպանի խոսքը հայտնում է «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
Մխիթարյանն ընդգծել է, որ այս հավաքը նախորդ երկուսից տարբերվում է նրանով, որ այս անգամ գլխավոր մարզիչը` Միրչա Լուչեսկուն, իրենց հետ էր, ինչ բավականին դրական ազդեցություն է ունեցել թիմի վրա:

Донецкий “Шахтер” в Анталии на стадионе “Мардан” провел товарищескую встречу против махачкалинского “Анжи”.
Матч завершился со счетом 3:1 в пользу “Шахтера”. Первый гол донецкой команды на 12 минуте игры забил армянский полузащитник Генрих Мхитарян.
После матча Мхитарян сказал, что для него самое главное, что забил гол, потому что не мог сделать этого уже несколько матчей подряд: “Надеюсь, черная полоса позади”.
“Играли мы хорошо, во втором тайме немного отдали инициативу сопернику, чувствовалась немного усталость. Но ведь уже конец сборов, мы постарались, показали характер и сумели победить в заключительном матче”,- слова полузащитника передает официальный сайт “Шахтера”.
Мхтарян отметил, что этот сбор в первую очередь отличился от двух предыдущих тем, что главный тренер Мирча Луческу был с ними: “Он мог уже конкретнее указать нам на ошибки, похвалить за хорошую игру. Ведь видеть футбол по телевизору и у кромки поля – разное дело. Его присутствие, конечно же, сказалось на команде очень позитивно”.