Ուկրաինայի առաջնության 21-րդ տուրում Դոնեցկի «Շախտյորը» «Դոնբասս Արենայում» ընդունել է «Դնեպրին»: Առաջինը հաշիվը բացեցին հյուրերը, սակայն 40-րդ րոպեին Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հավասարեցրեց հաշիվը:
Թիմի գլխավոր մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն ասել է, որ իր ֆուտբոլիստները շատ վատ խաղացին: «Ֆիզիկապես լավ տեսք և բացարձակ առավելություն ունեին: Ազդեցության տեսանկյունից` հակառակորդին էին թելադրում իրենց կանոնները: Այս ամենի հետ մեկտեղ, սխալ էին կազմակերպում գրոհները: Զգացվում էր, որ շտապում էինք արագորեն դրական արդյունքի հասնել, ինչը մեծաքանակ սխալների պատճառ դարձավ»,-Լուչեսկուի խոսքը հայտնում է թիմի պաշտոնական կայքը:
«Շախտյորը» հավաքել է 52 միավոր և մրցաշարային աղյուսակում զբաղեցնում է 2-րդ հորիզոնականը: Առաջնության առաջատարն է «Դինամոն»` 55 միավորով:

В 21 туре чемпионата Украины донецкий “Шахтер” на “Донбасс Арене” принял “Днепр”. Первыми счет открыли гости, но на 40 минуте полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян сравнял счет.
Наставник дончан Мирча Луческу сказал, что его подопечные сыграли очень плохо. “Физически выглядели очень хорошо, имели полное преимущество. В плане владения – диктовали сопернику свои условия. Но при этом неправильно трактовали собственные атакующие действия. Чувствовалось, что мы спешили быстрее добиться положительного результата, и это приводило к большому количеству ошибок”,- слова Луческу передает официальный сайт клуба.
“Шахтер” набрал 52 очка и в турнирной таблице занимает 2 место, лидер чемпионата с 55 очками “Динамо”.