ՈՒԵՖԱ-ի գործադիր կոմիտեն Ստամբուլում ընդունել է որոշում այն մասին, որ 2015 թվականի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության եզրափակիչ մրցաշարը տեղի կունենա Չեխիայում, իսկ 2016 թվականի Եվրոպայի ֆուտզալի առաջնության եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի Բելգրադում:
Որոշվել են նաև մի շարք պատանեկան առաջնությունների անցկացման վայրերը:
Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնությունը 2014 թվականին տեղի կունենա Հունգարիայում, 2015-ին` Հունաստանում և 2016-ին` Գերմանիայում:
Եվրոպայի մինչև 17 տարեկանների առաջնությունը 2014 թվականին տեղի կունենա Մալթայում, 2015-ին` Բուլղարիայում և 2016-ին` Ադրբեջանում:
Մինչև 19 և մինչև 17 տարեկան աղջիկների Եվրոպայի առաջնությունները տեղի կունենան համապատասխանաբար Նորվեգիայում (2014), Իսրայելում (2015), Սլովակիայում (2016), Անգլիայում (2014), Իսլանդիայում (2015) և Բելառուսում (2016):

21 Март 2012 - 06:51 AMT
Исполнительный комитет УЕФА в Стамбуле принял решение, что финальная стадия чемпионата Европы-2015 среди молодежи пройдет в Чехии, а финальный турнир чемпионата Европы-2016 по футзалу будет проведен в Белграде.
Были также определены места проведения ряда юношеских турниров.
Чемпионаты Европы среди до 19 лет пройдет в Венгрии в 2014 году, в Греции -2015 и в Германии – 2016.
Чемпионаты Европы среди до 17 лет в Мальте в 2014 году, в Болгарии – 2015 и в Азербайджане – в 2016.
Чемпионаты Европы среди девушек до 19 лет и до 17 лет пройдут соответственно в Норвегии (2014), в Израиле (2015), в Словакии (2016), в Англии (2014), в Исландии (2015) и в Беларуси (2016).